Jak wykorzystać stary telefon? Poznaj ciekawe pomysły!

Written by

Nie masz pojęcia, co zrobić ze starym telefonem? Wcale nie musisz go wyrzucać! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dać mu drugie życie. Jest to znacznie lepsza opcja, niż utylizacja sprawnego urządzenia. Poniżej opisano kilka ciekawych pomysłów, które warto wziąć pod uwagę. Z pewnością każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

  1. Kamera do samochodu

Co zrobić ze starym smartfonem? Wykorzystaj go, jako wideorejestrator – wystarczy jedynie pobrać, a następnie zainstalować odpowiednią aplikację mobilną. Trwa to zaledwie kilka minut. Dodatkowym plusem jest brak dodatkowych kosztów. Warto wspomnieć, że istnieją również aplikacje, które informują o aktualnej sytuacji drogowej np. kontrolach policyjnych.

  1. GPS do auta

Nieużywany telefon można na stałe umieścić w aucie i korzystać z niego tak, jak z klasycznego GPS. Nawigacja przyda się każdemu – dzięki niej można bezbłędnie trafić do celu. Nie trzeba wydawać gotówki na zakup nowego sprzętu, co stanowi sporą zaletę. Istotna jest jednak karta SIM, która zapewnia dostęp do sieci.

  1. Kalendarz do domu lub biura

Osoby zapracowane oraz posiadające dużą ilość obowiązków nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez kalendarza. Dzięki niemu wszystkie sprawy można mieć pod kontrolą. Co można zrobić ze starego telefonu komórkowego? Urządzenie wyśmienicie sprawdzi się, jako kalendarz na biurko. Należy jedynie zadbać o odpowiednią podstawkę.

  1. Monitoring

Telefon z kamerką może posłużyć nam do domowego monitoringu. Wiele osób umieszcza go w pokoju dziecięcym, aby kontrolować sen malucha. Należy dodać, że obraz może być przesyłany nie tylko przez Wi-Fi, ale również chmurę. Nie musimy więc przebywać w domu.

  1. Czujnik ruchu

Dostępne są rozmaite aplikacje, które monitorują ruch. Jeśli zostanie odnotowane niepokojące zjawisko, to urządzenie uruchomi alarm. W ten sposób można poprawić poziom bezpieczeństwa.

  1. Oryginalna ramka na fotografie

Z pewnością wiele osób słyszało o elektronicznych ramkach na zdjęcia. Faktem jest, że ich cena jest dość wysoka. Niepotrzebny smartfon wydaje się być świetną alternatywą.

  1. Odtwarzacz multimedialny

Telefon może stać się odtwarzaczem multimedialnym. Należy podłączyć do głośników lub telewizora. Pliki mogą być przesyłana zarówno przez moduł Bluetooth, jak i za pomocą okablowania.

Article Tags:
Article Categories:
Ciekawe pomysły!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares