Inteligentny dom z Xiaomi

Written by

Xiaomi Mi Smart Home Sensor Set to zestaw aż ośmiu inteligentnych czujników, które umożliwiają zdalne zarządzanie domem. Są one w pełni kompatybilne z pozostałymi urządzeniami marki Xiaomi.

Cały pakiet urządzeń jest sterowany poprzez aplikację mobilną od Xiaomi – Mi Home. Umożliwia ona sterowanie wszelkimi urządzeniami marki Xiaomi, nie tylko tymi wskazanymi poniżej należącymi do zestawu.

Xiaomi inteligentny dom – zestaw

W skład zestawy wchodzi hub sterujący – Mi Smart Gateway 2, dwa czujniki okien oraz drzwi – Mi Smart Window&Door, dwa czujniki ruchu – Mi Smart Motion Sensor i przełącznika bezprzewodowego.

Kompletny zestaw umożliwia zdalne sterowanie i zarządzanie domem, a każdy element jest odpowiedzialny za kontrolę innego modułu.

Hub sterujący Mi Smart Gateway 2

Ma za zadanie kontrolować prawidłową pracę pozostałych elementów wchodzących w skład zestawu i łączy się z nimi poprzez protokół Zigbee. Urządzenie łączy się z siecią za pośrednictwem domowego WI-FI.

Oprócz funkcji zarządzania pozostałymi czujnikami, Mi Smart Gateway 2 wyposażono w szereg innych funkcji. Może między innymi pełnić funkcję budzika czy lampy o bogatej palecie kolorów, a nawet zostać dzwonkiem do drzwi.

Urządzenie zostało wyposażone w niezwykle wygodną funkcję Nightlight, która pobudza sprzęt do działania, gdy wyczuje ruch w pobliżu.

Mi Smart Motion Sensor

Urządzenie służy do wykrywania ruchu w danym pomieszczeniu. Czujnik ruchu może być ustawiony na wykrywanie przemieszczania się w okolicy lub wręcz przeciwnie – brak ruchu przez dłuższy czas.

Urządzenie jest niewielkie, dlatego może zostać umieszczone w pokoju w sposób zapewniający dyskrecję i być na przykład formą zabezpieczenia przed włamaniem. Dodatkowo, Mi Smart Motion Sensor wyposażono w możliwość sterowania światłem.

Mi Smart Window&Door Sensor

Urządzenie zapewnia możliwość ustawienia alarmu na oknach oraz drzwiach zgodnie z preferencjami. Istnieje między innymi opcja zaalarmowania właściciela o wykrytym otwarciu okien i drzwi w określonym przedziale czasowym, a także o niespodziewanym zamknięciu otwartych drzwi lub okien.

Mi Smart Wireless Switch

Umożliwia bardzo wygodne uruchomienie wszystkich należących do zestawu inteligentny dom Xiaomi sensorów jednym szybkim

Article Tags:
Article Categories:
Inteligenty dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares